La Petite Ecole kimdir?

Türk Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı aynı zamanda Yurtdışındaki Fransız Okullarının Eğitim Ajansı olan l’AEFE tarafından onaylanmış (homologe edilmiş), Fransız Lisesi Pierre Loti ile partner bir okuldur.

Neden La Petite Ecole?

La Petite Ecole’de çocuğunuz çok küçük yaşından itibaren ilerde eğitim hayatını Fransızca olarak devam ettirmek üzere bir eğitim alır.

Çocuğunuz en küçük yaşından, 6 yaşına kadar, La Petite Ecole’un uygulamakta olduğu özel Fransızca eğitimi sayesinde, Fransızcayı sadece konuşmakla kalmaz aynı zamanda ilerde Fransızca olarak devam edeceği eğitim için, gerekli olan okuma, yazma, hesaplama gibi ilkokula hazırlık dönemine mükemmel bir şekilde hazırlanır.

Okulda zenginleştirilmiş aktiviteler, geziler ve etkinlikler sayesinde çocuğunuza eğlenerek öğrenme imkanı sunar.

Misyonumuz

Eğitim programımızın temel amacı, öğrencilerimize Fransızcayı sevdirmek, akıcı bir Fransızcaya sahip olmalarını sağlamak ve Fransız Kültürü’nü yaşatarak, doğal ortamları içinde öğretmektir.

Ayrıca öğretim programlarımız, çocuklara şunları sağlayacak faaliyet alanları etrafında dönmektedir:

1.Çocuğun bedeniyle kendini ifade etme yetkinliği: Kendini daha iyi tanımayı ve fiziksel kapasitesini geliştirmeyi, kişisel olarak ve başka yerlerde başkalarıyla birlikte olmayı öğrenmek,

2.Dünyayı keşfetmeyi sağlamak: soruları formüle etmeyi, varsayımlarda bulunmayı, gözlemlemeyi, tanımlamayı, sınıflandırmayı öğrenerek merak yaratmak. Çocukların Ekolojik farkındalığını geliştirmek için, projeler oluşturmak (çevre projesi gibi…) daha iyi kavramalarını sağlamak üzere uygulamalı olarak deneyimlendirmek ve bu çerçevede akıl yürütmeyi öğretmek.

Birlikte yaşama kültürünü öğretmek ve geliştirmek: toplumda kişiliklerinin oluşması aşamasında özgüveni yüksek, ancak bununla birlikte başkalarıyla da ortak yaşamayı öğrenmek, paylaşmak, iş birliği yapmak.

3.Duyarlılık, yaratıcı hayal gücü gibi özelliklerin oluşması: Kendini jestler yaparak, sesleri ve görünüşleri ile ifade etmeyi öğretmek.

tr_TRTurkish
fr_FRFrench tr_TRTurkish